Vitruvianus (vitruvianus_9) wrote,
Vitruvianus
vitruvianus_9

Квиток для Бундесверу: як Німеччина підіймає престиж своєї армії

24.02.2020

В останні роки в Німеччині активно працюють над покращенням іміджу Бундесверу серед населення. Після відміни призову у 2011-му році німецька армія повинна боротись за нових робітників на рівні з приватними компаніями. Державна служба та служба в армії зокрема не зробить  вас німецьким мільйонером, але окрім зарплатні державні установи часто можуть запропонувати дуже привабливий соціальний пакет.
Минулого року Бундесвер домовився з Deutsche Bahn (DB, німецький аналог «Укрзалізниці») про безкоштовні квитки для військових. З першого січня 2020-го року солдати можуть безкоштовно їздити потягами DB по всій Німеччині. Для цього їм треба замовити квитки на сайті DB та їхати у потязі у військовій формі.
Таким чином, військові у формі проводитимуть таку собі маркетингову кампанію по всій Німеччині, щоб цивільні бачили присутність військових в повсякденному житті країни.
Для військових це також велика допомога. Для розуміння ціни питання – квиток другого класу на швидкісний потяг ICE Берлін-Мюнхен коштує в районі 130 євро. Тобто, безкоштовні квитки – неабияка економія для німецького військового.

Фото: bundeswehr.de
Як окупація українського Криму Росією вплинула на забезпечення німецького Бундесверу
Після анексії Криму в Німеччині почали переглядати ставлення до своєї армії. Виявилось, що роками німецьку армію скорочували, закривали все більше військових частин та економили на армії, як могли.
На прикладі Україні німці побачили, що економія на армії зрештою може багато коштувати. Бюджет зріс з 32,4 млрд євро у 2014-му році до 44,9 млрд у 2020-му році. Почалось переоснащення військових частин. Проте окрім техніки армія потребує солдатів. Зараз в німецькій армії служить та працює всього близько 184 тисяч солдатів та офіцерів – не така вже велика армія для 83-мільйонної країни. Причому армія загалом не дуже приваблює молодь та спеціалістів.
Також країною прокотилась хвиля такого собі «політичного» пацифізму, коли за умовний «мир» борються за будь-яку ціну, аби тільки не використовувати силу. Паралельно в можливість війни чи потребу у збройних силах вірить все менше населення. Проте, як довів український досвід, рано чи країні треба використати збройні сили. Гарно, якщо у вирішальний момент, вони виявляться боєздатні. На сьогодні німецька армія навіть після п’яти років реформ залишається «умовно боєздатною». Тому реформи в німецькій армії будуть тривати ще багато років, які б бюджети на це не виділяли політики. Але з чогось треба було починати.

Вже зараз рекламну кампанію з залізничними квитками можна вважати вдалою, адже все частіше на вокзалах німецьких міст можна побачити вишуканих солдатів та офіцерів в формі Бундесверу.  До середини січня німецькі солдати замовили близько 130 тисяч безкоштовних квитків на потяги Deutsche Bahn. Ця тема активно обговорювалась в німецькій пресі та привернула увагу до армії як гарного роботодавця.
Огляд підготував: Антон Павлушко
Технічний спеціаліст, журналіст та аналітик міжнародної волонтерської спільноти InformNapalm, член німецької партії CSU, автор німецькомовного інформаційного проекту про українську IT сферу  – www.ituade.com.

Поширення і передрук з посиланням на джерело вітаються! (Creative Commons — Attribution 4.0 International — CC BY 4.0). Слідкуйте також за публікаціями  спільноти InformNapalm в соцмережах: Facebook / Тwitter / Telegram.

https://informnapalm.org/ua/kvytok-dlia-bundesveru/?fbclid=IwAR1rqz1edLxPYU11quRrr6yZBQ-JcFjS4SD86gVWxdOl14puPl6oDgmGzaI

Tags: informnapalm, Бундесвер, Германия
Subscribe
  • Post a new comment

    Error

    default userpic
    When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
    You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
  • 0 comments